O nas

Wyłącznym dystrybutorem maszyn Komatsu na terenie Polski jest spółka Komatsu Poland, która została zarejestrowana w 2005 r., a działalność operacyjną rozpoczęła w styczniu 2006 r. Kontynuuje ona działalność firmy Marubeni Cons­truction Machinery.

Nowy dystrybutor został powołany w celu rozwoju firmy, zarówno pod względem sieci sprzedaży, jak i obsługi. Poczynione zmiany przyniosły efekt: w ciągu zaledwie kilku lat Komatsu osiągnęło status jednej z najczęściej wybieranych marek sprzętu budowlanego w Polsce.

Właścicielem Komatsu Poland są firmy Tecnosumit i Komatsu Europe z udziałami odpowiednio 90 i 10%. Pierwszą założył koncern Sumitomo Corp. z Japonii do obsługi rynku europejskiego. Tecnosumit ma w Europie 7 firm takich jak Komatsu Poland, które dystrybuują maszyny na Litwie, Łotwie i w Estonii, w Finlandii, w Polsce i Hiszpanii. Z kolei Komatsu Europe z siedzibą w Belgii należy do Komatsu Ltd.

Zakres działania Komatsu Poland obejmuje całą Polskę. Największy rejon północno-wschodni z centralą w Sulejówku/k.Warszawy obsługuje woj. pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie i lubelskie. Do rejonu zachodniego z centralą w Poznaniu włączono woj. zachodniopomorskie, wielkopolskie, lubuskie i dolnośląskie. Reszta województw należy do rejonu południowego z centralą w Mysłowicach.

Komatsu Poland oferuje sprzedaż maszyn nowych i używanych, oraz wynajem: spycharek, koparek gąsienicowych i kołowych, ładowarek kołowych, koparko-ładowarek, mini koparek i mini ładowarek, koparek gąsienicowych do wyburzeń, wozideł sztywnoramowych i przegubowych itp. Jesteśmy dostawcą flot maszyn wykorzystywanych przy budowie autostrad i w przemyśle wydobywczym. Zapewniamy profesjonalną obsługę serwisową oraz dostawę oryginalnych części zamiennych Komatsu. Jako pierwsi na rynku maszyn budowlanych standardowo wyposażyliśmy nasze maszyny w system satelitarnego monitorowania KOMTRAX™, zapewniający pełną i ciągłą kontrolę: stanu technicznego maszyny, przebiegu jej pracy i lokalizacji.

Sumitomo Corporation Gruop - Slavery and Human Trafficking Statement for the Fiscal Year 2016