Bauma 2022 - Elektryczny Gigant: Komatsu PC4000E-11

Komatsu jest jednym z największych producentów sprzętu górniczego na świecie. Szeroka gama produktów obejmuje wozidła, spycharki, ładowarki kołowe i koparki hydrauliczne. Kolejny raz zwiedzający tegoroczną Baumę, będą mieli okazję zobaczyć te ogromne maszyny w akcji. Również i tym razem będzie wśród nich olbrzymia koparka gąsienicowa Komatsu PC4000 – z jedną tylko znaczącą różnicą – będzie to model z napędem elektrycznym!

Unikalna, a jednak sprawdzona

Komatsu Germany Mining rozpoczęło budowę pierwszej hydraulicznej koparki górniczej napędzanej silnikiem elektrycznym we wczesnych latach 80-tych. Przez te niemal 40 lat Komatsu dostarczyło na całym świecie ponad 250 koparek hydraulicznych z napędem elektrycznym. To łącznie ponad 7 milion godzin pracy i testów, zebranego doświadczenia, które uplasowało Komatsu na światowym podium w produkcji tego typu maszyn.  Unikalna zaleta koparki hydraulicznej z napędem elektrycznym polega na obniżonych kosztach eksploatacji, co jest możliwe dzięki wyeliminowaniu kosztów zużycia oleju napędowego oraz zwolnienie z konieczności przestrzegania jakichkolwiek przepisów dotyczących emisji.

 Łatwy dostęp i konserwacja 

Dostęp i konserwacja są usprawnione dzięki nowym systemom dostępu 45°. Zapewnia to personelowi łatwiejszą obsługę i konserwację, a także bezpieczniejszy dostęp do maszyny, m.in. dzięki zainstalowanym schody na poziomie maszynowni. 

System awaryjnego wyjścia 

Wyposażona w trzy wyjścia awaryjne z dwóch stron oraz jeden właz ewakuacyjny z maszynowni na dach, koparka Komatsu PC4000 zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa dla operatora maszyny. Umieszczona z boku kabiny, a także po przeciwnej stronie w maszynowni, stabilna drabina zamontowana w dwóch rozkładanych w dół częściach, posiada powierzchnię antypoślizgową, co zapewnia bezpieczne wchodzenie do maszyny.   

Systemy monitorowania i sterowanie maszyną 

KOMTRAX Plus to niezawodny i sprawdzony system Komatsu, który dostarcza w czasie rzeczywistym informacje o stanie pracy maszyny. KOMTRAX Plus monitoruje wszystkie dane, zapewniając szybką i wydajną obsługę maszyny. Specjalnie zaprogramowane sterowniki KOMATSU upraszczają system elektryczny i przyczyniają się do zwiększonej wydajności pracy maszyny. Kolejną zaletą tej maszyny jest mniej skomplikowany układ elektryczny i prostsze sterowanie maszyną, które oparte zostało na informacjach z magistrali CAN. Specjalnie zaprojektowana logika systemu, która współpracuje z układem hydraulicznym maszyny oraz  silnikiem, zapewnia optymalną wydajność i niezawodność całej maszyny.

Funkcje specjalne

KomVision oferuje widok z lotu ptaka 360° dla bezpieczniejszej obsługi maszyny. Monitor w kabinie operatora pokazuje pełny widok maszyny i jej otoczenia. Operator ma dodatkowo możliwość wybrania jednej z kamer do szczegółowego podglądu żądanego obszaru za pomocą 10-calowego panelu dotykowego. Argus PLM to miernik ładunku, który jest narzędziem pomiarowym do identyfikacji ładunku łyżki. Dzięki temu, że operator widzi napełnienie łyżki, liczba wymaganych przejazdów wozideł może zostać zmniejszona, co oznacza wydajniejszy i szybszy ich aładunek. W przyszłości system będzie w standardzie tego modelu, obecnie dostępny jest opcjonalnie jako system zintegrowany. Oznacza to całkowicie zaimplementowany system ładunku w systemie sterowania i monitorowania maszyny.   

Odwiedź nas na Targach Bauma 2022 w Monachium. Zapraszamy na stoisko Komatsu na zewnętrznym placu demonstracyjnym FM713/1 oraz w hali C6. 
Szybki kontakt
Zadzwoń do nas Poproś o ofertę Zamów serwis
Formularz kontaktowy
Napisz do nas
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Formularz kontaktowy
Wynajmij maszynę
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Newsletter
Zapisz się na newsletter Komatsu Poland i otrzymuj najnowsze informacje o naszej ofercie oraz promocjach.
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera.
Formularz kontaktowy
Napisz do nas
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.