Bauma 2022 - Nowości i Premiery: Maszyny elektryczne

Bauma to w głównej mierze targi Nowości i Wielkich Premier, tego co niebawem pojawi się na rynku maszyn budowlanych. Kolejną z nich na stoisku Komatsu będzie prototyp pierwszej w pełni elektrycznej kompaktowej ładowarki kołowej Komatsu. Maszyna zostanie zaprezentowana w strefie demonstracyjnej (FM.713/1) kompleksu marki Komatsu.

Niedawno zaprojektowana i skonstruowana wspólnie z Moog Inc., światowym projektantem, producentem systemów precyzyjnego sterowania, nowa, zasilana bateryjnie i bezemisyjna kompaktowa ładowarka Komatsu wchodzi w kolejny etap przeprowadzania testów.

Inteligentny układ elektryczny firmy Moog obejmuje: elektryczny silnik trakcyjny, siłowniki elektryczne podnoszenia, przechylania i kierowania, komputer sterujący systemem, akumulator i system zarządzania akumulatorem. Zintegrowany system sterowania łączy i koordynuje działania całej maszyny, podczas gdy w pełni elektryczne siłowniki i silniki dostarczają do układu trakcyjnego i ładowania maszyny.

"Aby osiągnąć nasze cele redukcji emisji CO2 z produktów o 50% do 2030 r. w porównaniu z poziomami z 2010 r., aby osiągnąć neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla do końca 2050 r., szukamy wśród dostawców obiecujących technologii, które przyspieszą rozwój naszych maszyn elektrycznych” – powiedział Seiichi Fuchita. , Dyrektor ds. Technologii (CTO) i prezes działu rozwoju w Komatsu. „Maszyna zbudowana wspólnie z firmą Moog łączy w sobie mocne strony obu firm i została opracowana w niezwykle krótkim czasie. Spodziewamy się, że wspólne testy wykażą zalety tej w pełni elektrycznej maszyny i udowodnią, że nasza współpraca to ogromny sukces”.

Obie firmy planują wspólnie przetestować w pełni elektryczną ładowarkę już po targach Bauma, aby udowodnić, że może osiągnąć nowy, jeszcze lepszy poziom wydajności, czasu pracy i komfortu. Wspólny test firm wykaże, że cykl operacyjny maszyny jest wydłużony, a dzięki innowacyjnym funkcjom wspomagania zapewnia operatorowi komfortowe środowisko pracy. Inteligentny system prototypu ładowarki został zaprojektowany tak, aby można go było podłączyć i przygotować do automatyzacji. System posiada funkcje wykrywania i sterowania potrzebne do automatyzacji, podczas gdy zintegrowana struktura oprogramowania zawiera wbudowane narzędzia do koordynowania wielu osi ruchu i precyzyjnego sterowania momentem obrotowym, prędkością, położeniem i siłą.

Odwiedź nas na Targach Bauma 2022 w Monachium. Zapraszamy na stoisko Komatsu na zewnętrznym placu demonstracyjnym FM713/1 oraz w hali C6. 
Szybki kontakt
Zadzwoń do nas Poproś o ofertę Zamów serwis
Formularz kontaktowy
Napisz do nas
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Formularz kontaktowy
Wynajmij maszynę
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Newsletter
Zapisz się na newsletter Komatsu Poland i otrzymuj najnowsze informacje o naszej ofercie oraz promocjach.
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera.
Formularz kontaktowy
Napisz do nas
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.