Komatsu Głównym Partnerem Williams Racing

Stajemy się częścią historii Williams Racing Team!

W lutym 2024 r. Komatsu podpisało długoletnią umowę z zespołem Williams Racing, aby stać się Głównym Partnerem brytyjskiej ekipy od początku sezonu 2024 FIA Formula One World Championship (F1).

Komatsu było kluczowym partnerem Williams Racing w Formule 1 w latach 80. i 90. XX w., w okresie obfitego sukcesu dla zespołu. Najbardziej zauważalne osiągnięcia miały miejsce w latach 1996 i 1997, gdy Komatsu wspierał Williams Racing w zdobyciu Mistrzostw Konstruktorów i Kierowców z Damonem Hillem i Jacques'em Villeneuve'em. 

Oficjalna współpraca Komatsu wraz z Williams Racing odzwierciedla wspólny nacisk obu firm na długoterminowy rozwój inżynierii, technologii oraz promocji nowych, znakomitych talentów. 

„Komatsu i Williams Racing mają wspólne wartości dotyczące innowacji oraz rozwoju naszych pracowników” - powiedział Hiroyuki Ogawa, Prezes i CEO Komatsu Ltd. „Poprzez nasze partnerstwo, z niecierpliwością oczekujemy na tworzenie wspólnych wartości, zarówno na torze, jak i poza nim. Nasze partnerstwo z Williams Racing jest zgodne z misją Komatsu polegającą na tworzeniu wartości poprzez innowacje w produkcji i technologii, aby umożliwić zrównoważoną przyszłość, w której ludzie, firmy i nasza planeta mogą razem prosperować”.

Jednym z głównych czynników determinujących partnerstwo był zbieg wizji, które łączą obie marki. Cechy osadzone w DNA i wartościach Komatsu, takie jak nowoczesna technologia, doskonała jakość i niezawodność, są demonstrowane przez Williams Racing na najwyższym poziomie sportu motorowego. To nowe partnerstwo tworzy podstawę dla współpracy między Williams a Komatsu w przyszłości. Z niecierpliwością oczekujemy wspólnej pracy na różnych polach, zwłaszcza związanych z rozwojem naszych pracowników i eksplorowaniem potencjalnych możliwości w ekosystemie inżynierii technicznej.

James Vowles, Dyrektor Zespołu Williams Racing, powiedział: „Williams Racing z przyjemnością wzmacnia swoje relacje z firmą Komatsu. Cieszymy się z ogromnych sukcesów, jakie osiągnęliśmy razem w przeszłości, i ponowne połączenie stanowi znaczący krok w długoterminowej misji Williams Racing, aby powrócić na czoło stawki. Zarówno Williams, jak i Komatsu, zobowiązane są do przyciągania i rozwijania najlepszych młodych talentów w dążeniu do naszych celów, iZ niecierpliwością oczekujemy na ponowną współpracę”.

 

Williams Racing to jeden z najbardziej ikonicznych zespołów Formuły 1 na świecie. Brytyjska ekipa rywalizuje na najwyższym poziomie od niemal pięciu dekad, zgarniając w tym czasie 114 zwycięstw, 313 miejsc na podium i 128 pole positions. Williams Racing wygrał również dziewięć mistrzostw konstruktorów, co czyni go drugim najbardziej utytułowanym zespołem w historii sportu.

 
Szybki kontakt
Zadzwoń do nas Poproś o ofertę Zamów serwis
Formularz kontaktowy
Napisz do nas
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Formularz kontaktowy
Wynajmij maszynę
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Newsletter
Zapisz się na newsletter Komatsu Poland i otrzymuj najnowsze informacje o naszej ofercie oraz promocjach.
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera.
Formularz kontaktowy
Napisz do nas
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.