Koparki Inteligentne Komatsu – praca zintegrowanego systemu 3D

 Koparki Inteligentne Komatsu to koparki standardowe Komatsu wyposażone w fabrycznie zintegrowany oraz skalibrowany system 3D (GNSS). Pierwsza taka koparka w Polsce pojawiła się w 2017 roku na budowie autostrady A1 w okolicach Częstochowy. Dzisiaj maszyny te możemy spotkać niemalże w każdym zakątku naszego kraju. Dzięki najwyższej technologii oraz wysokiej jakości obsłudze ich popularność w kraju nad Wisłą stała się obecnie bardzo duża. Aby to dostrzec gołym okiem najlepiej wybrać się w podróż autem z Piotrkowa Trybunalskiego do Mykanowa, gdzie koparki inteligentne Komatsu widać w każdym fragmencie budowanej trasy A1.

 

 

Dlaczego te maszyny są tak wyjątkowe i tak doceniane przez polskich klientów? Już same w sobie ‘gąsienice’ marki Komatsu są maszynami o doskonałej jakości, a jeśli dołożymy do tego fabrycznie zamontowany, automatyczny system 3D to wychodzi nam najbardziej kompletny produkt na rynku oferowany i supportowany przez jedną firmę. Obsługa Maszyn Inteligentnych Komatsu z poziomu jednej firmy gwarantuje szybką oraz rzetelną pomoc udzieloną klientowi zarówno w zakresie maszyny jak i systemu 3D.

 

 

 

Popularne Koparki Inteligentne Komatsu znane do tej pory pod hasłem „intelligent Machine Control” zostały wprowadzone na jeszcze wyższy poziom funkcjonalności poprzez wprowadzenie nowej generacji tych maszyn – określonych mianem „intelligent Machine Control 2.0” . Nowa generacja Koparek Inteligentnych oprócz automatycznego sterowania całym ramieniem, umożliwia również operatorowi pracę z automatycznym przechyłem łyżki skarpowej oraz blokadą jej kąta natarcia. 

Obsługa systemu przez operatora jest intuicyjna oraz przejrzysta. Po włączeniu trybu automatycznego operator musi operować joystickiem „sticka” , a system już sam steruje całym ramieniem oraz łyżką w taki sposób, aby realizowana była docelowa powierzchnia projektowa 3D. Bardzo ważne jest jednak to, aby operator wykonywał codziennie dwa rodzaje kalibracji.

 

 

Pierwsza z nich to kalibracja czujnika IMU, zamontowanego na ramie maszyny. Kalibracja ta ma na celu bardziej dokładne określenie przechyłu maszyny, po to aby maszyna stojąc nie nierównym gruncie miała nadal bardzo precyzyjne wskazania. Kalibrację tę należy wykonać raz dziennie przy pierwszym uruchomieniu maszyny. Wyświetlacz prowadzi nas krok po kroku jak to zrobić. Nie powinno to zająć więcej czasu jak 1 minuta. 

Druga z nich to kalibracja czujników znajdujących się na siłownikach. Kalibracja ta polega na ruchu wszystkich elementów ramienia w ich skrajne położenia i ma na celu bardziej dokładne określenie pozycji łyżki względem maszyny. Kalibrację tę należy wykonać w momencie kiedy na ekranie jest żółta ikona z cylindrem. Zazwyczaj jest ona do wykonania po każdym uruchomieniu maszyny.

Koparki Inteligentne Komatsu są dostępne w kilku różnych modelach, a mianowicie: PC210LCi, PC290LCi, PC290NLCi oraz PC360LCi więcej o tych modelech przeczytacie tutaj

 

 

 

 
Szybki kontakt
Zadzwoń do nas Poproś o ofertę Zamów serwis
Formularz kontaktowy
Napisz do nas
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Formularz kontaktowy
Wynajmij maszynę
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Newsletter
Zapisz się na newsletter Komatsu Poland i otrzymuj najnowsze informacje o naszej ofercie oraz promocjach.
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera.
Formularz kontaktowy
Napisz do nas
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.