Kruszarka szczękowa do gruzu betonowego Terex Finlay

Jak Terex Finlay sprawdza się w praktyce? Zapytaliśmy naszego Klienta!

 

Kruszarka do kamieni, betonu, gruzu to – obok spycharek i ładowarek – podstawowy sprzęt w parku maszyn każdej firmy świadczącej szeroko zakrojone usługi budowlane. Jednym z chętniej wybieranych obecnie urządzeń tego typu są kruszarki szczękowe Terex Finlay, dostępne także w naszej ofercie. O to, co wpływa na ich popularność i jak oceniają je sami użytkownicy, zapytaliśmy pana Stanisława Stachyrę, właściciela PW STACHYRA.    

 

 Fot. Stanisław Stachyra, właściciel przedsiębiorstwa wielobranżowego STACHYRA, Klient Komatsu Poland.

 

To jeden ze stałych Klientów Komatsu Poland, który potrzebował kruszarki „na wczoraj”. Zależało mu na stosunkowo niedrogiej, ale porządnej, bezawaryjnej maszynie, której można użyć do różnych zadań (kruszenie gruzu z wyburzeń, w tym gruzu betonowego ze zbrojeniami, asfaltu, kamieni, skał etc.) i która zdynamizuje tempo prac budowlanych, nie sprawiając przy tym kłopotów z obsługą. Jako oficjalny dystrybutor marki, doradziliśmy najlepszy w tej sytuacji model – szczękową kruszarkę Terex Finlay J-1170. Ponieważ Klient nie miał okazji użytkować wcześniej takiego sprzętu, a zaopatruje się w Komatsu od wielu lat, przed zakupem warunkowo dostał maszynę do przetestowania. Po dwóch tygodniach wrócił, aby sfinalizować transakcję. Co sądzi o nabytku i współpracy z nami?

 

Kruszarka szczękowa niemalże od zaraz

 Nie możemy stać z robotą. Biznes musi się kręcić, więc jeśli potrzebuję na budowie kruszarki, nie mogę czekać na nią miesiącami. Dostępność maszyny u dystrybutora w jak najszybszym terminie to podstawa. Nie jest to oczywiście jedyne kryterium wyboru, ale od tego często się właśnie zaczyna, gdy na horyzoncie jest intratny kontrakt. Komatsu zwykle ma to, czego potrzebujemy, dlatego współpracujemy od lat i dlatego postawiliśmy ostatnio na zarekomendowaną nam kruszarkę szczękową Terex Finlay. Wybór okazał się trafny, o czym przekonaliśmy się jeszcze przed dokonaniem zakupu.

 

Terex Finlay – sprawdzona kruszarka do gruzu

 Zakup maszyny budowlanej to poważny wydatek, a my lubimy wiedzieć, na co wydajemy pieniądze. Kolorowy katalog produktowy to trochę za mało. Kruszarkę trzeba wypróbować – sprawdzić, jak radzi sobie z różnymi materiałami: gruzem betonowym z drutami zbrojeniowymi czy destruktem asfaltowym. Komatsu udostępnia niekiedy swoim stałym klientom sprzęt do testów, co jest dla nas jednym z ważnych argumentów za tym, by zaopatrywać się właśnie tutaj. Tak było i w tym przypadku. Sprawdziliśmy Terexa w terenie i okazało się, że spełnia nasze oczekiwania.

 

Kruszarka szczękowa – dobra cena i jakość

 Kruszarka do kamieni J-1170 Terex Finlay jest urządzeniem dość konkurencyjnym na rynku maszyn tego typu – mamy doświadczenie i porównanie choćby z kruszarkami Kleemann czy Extec, a koszt sprzętu to zwykle jeden z głównych wyznaczników zakupu w firmach takich jak nasza. Jeśli – niekoniecznie w najniższej, ale tylko w akceptowalnej dla nas cenie dostajemy doskonałą jakość, wsparcie techniczne, serwis na najwyższym poziomie... no i kruszarkę, która dobrze sprawdza się na wielu polach naszej działalności i dodatkowo nie zabija nas kosztami eksploatacyjnymi, to właśnie to nazywamy udanym zakupem.

 

Prostota, szybkość, brak przestojów... kruszarka idealna

 To, co pozytywnie wyróżnia kruszarki szczękowe Terex Finlay spośród innych urządzeń tego rodzaju, to – według naszych pracowników – przede wszystkim łatwość obsługi sprzętu, jego prostota, a więc i mniejsza awaryjność, oraz krótki czas potrzebny na rozstawienie kruszarki i rozpoczęcie pracy. Nie trzeba też martwić się ewentualnymi przestojami, bo zastosowane w tych modelach układy automatyki i zabezpieczenia przeciwprzeciążeniowe pozwalają na ciągłą pracę instalacji, co usprawnia wykonanie zadania, bo ogranicza liczbę koniecznych zatrzymań maszyny. Dodatkowo, w przypadku zaklinowanego w komorze kruszarki materiału, można szybko i bezpiecznie sobie z tym poradzić, korzystając z bardzo praktycznej funkcji rewersu.

 

Kruszarka szczękowa Terex Finlay J-1170 – opcja uniwersalna

 Ta kompaktowa, mobilna maszyna z napędzaną hydrostatycznie komorą kruszącą rzeczywiście sporo potrafi – używamy jej przy pracach rozbiórkowych, recyklingowych i innych. Daje radę przy kruszeniu różnego rodzaju materiałów, zapewnia duży przerób i odpowiednie rozdrobnienie. W praktyce w zasadzie jak w katalogu. Doceniamy konfigurowalność kruszarki i – co dla nas istotne – niskie koszty jej transportu. Udogodnienia konstrukcyjne podkreślane przez producenta (pojemny kosz zasypowy czy duża wysokość zrzutu) zdają egzamin na placu budowy, podobnie jak wygodny panel sterowania z wyświetlaczem, który sprawia, że obsługa kruszarki jest bardzo intuicyjna.

Fot. Panel sterowania kruszarki szczękowej Terex Finley J-1170.

Przeczytaj też: Kruszarka do gruzu – na co zwrócić uwagę przy kupnie >>

***

Podsumowując, kruszarka szczękowa Terex to dobrze oceniany produkt. Zalety modelu J-1170 doceniają zarówno małe i średnie firmy budowlane (jak PW STACHYRA) korzystające często z takiego sprzętu, jak i inwestorzy z sektora większych podmiotów. O popularności maszyny decyduje jej funkcjonalność, wysoka jakość i atrakcyjna w kontekście tej jakości cena.

Odkryj też inne maszyny oferowane przez Komatsu Poland, korzystając z konfiguratora online >>
Szybki kontakt
Zadzwoń do nas Poproś o ofertę Zamów serwis
Formularz kontaktowy
Napisz do nas
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Formularz kontaktowy
Wynajmij maszynę
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Newsletter
Zapisz się na newsletter Komatsu Poland i otrzymuj najnowsze informacje o naszej ofercie oraz promocjach.
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera.
Formularz kontaktowy
Napisz do nas
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.