Opinie“eRobocze Show” w Turku. Testy Koparki Inteligentnej PC210LCi

 

Świat Operatora i jego opinia:

"W miejscowości Turek podczas eRobocze Show, miałem okazję do przetestowania koparki Komatsu PC210LCi. Stoisko Komatsu, wyróżniało się sporym placem demonstracyjnym. Strefą dla dzieci z dużą ilością kredek, flamastrów, tatuaży i radosną atmosferą. Koparka PC210LCi stała na idealnie wy skarpowanej hałdzie. Można było obejrzeć podczas prezentacji, jak operator dzięki PC210LCi jest w stanie idealnie skarpować tylko jedną ręką. Prezentacja półautomatycznego systemu sterowania Komatsu pokazała, jak bardzo sprzęt może pomóc operatorowi w jego codziennej pracy na projekcie. Ta pomoc z całą pewnością będzie miała odzwierciedlenie w postępie robót ziemnych, mniejszym zużyciu paliwa. Szybsze skarpowanie rowów i mówimy tutaj o całości za jednym pociągnięciem łyżką. Przeciwskarpa, dno rowu i skarpa. Cały proces półautomatycznego kopania na projekcie nie wymaga od operatora dużych umiejętności. Do tego masa maszyny to około 22tony. Więc na tej koparce może pracować z powodzeniem operator posiadający uprawnienia kl. III. 
Po pokazie przyszła pora na testy otwarte dla operatorów. Ustawiłem się w kolejce i czekałem z niecierpliwością dziecka, które zaraz otworzy prezent spod choinki. Nadeszła moja kolej, wchodzę do kabiny i widzę wielki monitor od systemu. Widać na nim projekt w różnych rzutach, które nie są ściśnięte do kupy. Już od samego początku mogę dowolnie konfigurować ustawienie rzutów na ekranie w taki sposób jaki mi odpowiada. Wszystkie opcje systemu w polskim, do tego menu jest proste w obsłudze i intuicyjne. No dobra jak skończyłem się zachwycać monitorem przyszedł czas na inne elementy. Kabina pojemna, można wyciągnąć nogi, żeby odpoczywały, fotel pneumatyczny, mały schowek klimatyzowany na kanapki lub napój. Monitor pokładowy, na którym wyświetlany jest obraz z kamer 360 stopni. Po zamknięciu drzwi kabiny, nastała cisza. Bardzo dobre wygłuszenie na poziomie 67dB(A). 
Czas trochę posterować, bo inni czekają. Ruchy ramieniem są płynne. Hydraulika bardzo dobrze i precyzyjnie reaguje na to co chcę zrobić. Czuć, że koparka ma siłę i drzemie w niej spory potencjał. Ustawiam łyżkę na początku projektu rowu, uruchamiam tryb półauto i zaczynam przeciwskarpę, płynne przejście na dno rowu i skarpę. Wyraźnie widać odcięcie dna od skarp, skarpy równiutkie, a nawet nie myślałem, żeby się do tego przyłożyć! Z każdym kolejnym przejazdem łyżki po rowie, widzę ja szybko to idzie. W tradycyjnym systemie, nie ma szans na taką prędkość, a do tego ile czasu trzeba było poświęcić żeby nauczyć się przyzwoicie skarpować. System kontroli Komatsu nie pozwoli operatorowi przegłębić, bo hydraulika w trybie półauto jest zblokowana do wysokości projektu i offsetu jaki ustawimy. Podsumowując, koparka Komatsu PC210LCi bardzo wspiera operatora nie tylko za pomocą systemu i jego rozwiązań, ale także wygodą w kabinie i płynnością sterowania. Pomaga w zachowaniu bezpieczeństwa za pomocą kamer. Natomiast właściciele będą zadowoleni z większej prędkości wykonywania prac na projekcie i mniejszego zużycia paliwa. 
Mi się podoba w tej PC210, mógłbym ją podmienić na mojego starszego Komcia, może nikt by nie zauważył? Co do ekipy Komatsu, podeszli  profesjonalnie do zaprezentowania inteligentnej koparki, wszystko wytłumaczone w prostych słowach."

 

 

Pozostałe opinie: 

 
Szybki kontakt
Zadzwoń do nas Poproś o ofertę Zamów serwis
Formularz kontaktowy
Napisz do nas
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Formularz kontaktowy
Wynajmij maszynę
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Newsletter
Zapisz się na newsletter Komatsu Poland i otrzymuj najnowsze informacje o naszej ofercie oraz promocjach.
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera.
Formularz kontaktowy
Napisz do nas
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.