Konfigurowalne profile operatora
Już na pierwszy rzut oka nowy SENcon okazuje się wyjątkowo przyjazny dla użytkownika, ponieważ wszystkimi podstawowymi funkcjami można sterować na jednym, intuicyjnym 10-calowym wyświetlaczu dotykowym w kabinie. Jeśli nie jest to pożądane lub sytuacja na to nie pozwala, możliwe jest również przypisanie poszczególnych funkcji do przełączników lub przycisków. To tylko jeden z przykładów możliwości personalizacji systemu, ponieważ operator może korzystać z profili operatora, aby dostosować maszynę do swoich indywidualnych potrzeb. Z jednej strony można spersonalizować elementy komfortu i sterowania w kabinie, takie jak automatyczna klimatyzacja, radio, a także joystick i ustawienia prędkości, które zwiększają komfort i koncentrację kierowcy. Ponadto można zapamiętać pewne parametry maszyny, które są wspólne dla konkretnego zastosowania lub dostosowane do konkretnego kierowcy. Nie tylko zwiększa to wydajność i precyzję w pracy wielozmianowej lub przy zmieniających się zadaniach, ale także sprawia, że kabina staje się osobistą przestrzenią danego operatora.
Pomocne systemy wspomagania i (częściowa) automatyzacja
Nowy system sterowania SENNEBOGEN oferuje również różne przydatne systemy wspomagające, które zapewniają zwiększone bezpieczeństwo i dokładność podczas pracy: począwszy od wirtualnej ściany, wirtualnej granicy, która blokuje system, gdy tylko wysięgnik ją przekroczy, po ciągłe ważenie ładunków w chwytaku, które można wykorzystać między innymi do łatwego rejestrowania zdolności przeładunkowych maszyny. Maszyny wyposażone w nowy SENcon są również przygotowane do częściowej i/lub pełnej automatyzacji. Oznacza to, że w przyszłości możliwe będzie automatyczne dopasowanie powtarzalnych sekwencji roboczych, zmniejszając obciążenie operatora i jednocześnie zwiększając produktywność.
Monitorowanie maszyny w czasie rzeczywistym za pomocą narzędzia diagnostycznego
Kolejną ważną kwestią jest zdolność maszyny do komunikowania się, co znajduje odzwierciedlenie w narzędziu diagnostycznym. Maszyna zapewnia operatorowi wgląd w czasie rzeczywistym w najważniejsze parametry i pomaga mu prawidłowo ocenić stan maszyny oraz osiągnąć optymalną wydajność w danej sytuacji. Umożliwia to operatorowi sprawne i szybkie podejmowanie decyzji w oparciu o rzeczywiste dane.
Podłączając system do aplikacji SENNEBOGEN Troubleshooter, operator może również bezpośrednio znaleźć wszystkie kroki rozwiązywania problemów. Ponadto dział obsługi klienta może połączyć się z maszyną w celu przeprowadzenia diagnostyki bez konieczności przebywania na miejscu. Technicy serwisowi mogą zaoferować rozwiązania zdalnie lub uzyskać obraz sytuacji, aby na przykład od razu przyjechać z odpowiednimi częściami zamiennymi. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić cenny czas i koszty serwisu, ale także zwiększa dostępność maszyny.
Bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania dla zapewnienia maksymalnej wydajności
Kolejną zaletą nowego systemu SENcon jest to, że aktualizacje oprogramowania można łatwo i wygodnie przesyłać „bezprzewodowo”. Oznacza to, że praca maszyny jest zawsze aktualna dzięki regularnym i łatwym do zainstalowania aktualizacjom. Ponadto nowe funkcje (na przykład w zakresie automatyzacji) można łatwo zainstalować lub aktywować jeszcze długo po zakupie. Również w tym przypadku nie ma potrzeby serwisowania na miejscu.
Ciągła analiza i optymalizacja maszyny
Zdolność komunikacyjna systemu sterowania nie tylko zapewnia, że operator jest informowany w najlepszy możliwy sposób, ale połączenie z systemem telematycznym SENtrack zapewnia również menedżerowi floty dużą ilość danych, które pozwalają mu szczegółowo analizować pracę maszyny lub całej floty. Umożliwia to między innymi analizę wydajności i wykorzystania maszyny i operatora oraz identyfikację potencjału optymalizacji. Na tej podstawie można również uzyskać potencjalne oszczędności energii i przewidywać prace konserwacyjne.