Operator Guidance Monitor

OGM - Operator Guidance Monitor to rewolucyjne narzędzie przeznaczone do optymalizacji floty wozideł sztywnoramowych celem obniżenia jednostkowych kosztów produkcji. Łatwy w użyciu, przejrzysty program pozwala na dostosowanie parametrów pracy wozideł tak, by wykorzystywać je w możliwie najbardziej wydajny sposób. Dedykowane do branży wydobywczej, przetestowane w największych kopalniach w Polsce, OGM to narzędzie, dzięki któremu Operator w czasie rzeczywistym kontroluje i optymalizuje pracę wozidłem.

 

 • Jak wygląda obsługa OGM?
  1. Przygotowanie narzędzia OGM - polega na ustawieniu optymalnych wartości dla poszczególnych wskaźników maszyny, do których będzie stosować się operator przy załadunku, transporcie i rozładunku materiału.
  2. Każdy operator posiada własne konto do systemu - przed rozpoczęciem pracy, loguje się bezpośrednio do OGM (8' monitor umieszczony wewnątrz kabiny). Dzięki temu wydajność pracy maszyną analizowana jest indywidualnie dla każdego operatora.
  3. Po zalogowaniu, na monitorze wyświetlają się rekomendowane ustawienia poszczególnych parametrów, według których operator dostosowuje tempo i dynamikę pracy wozidłem.
  4. Dzięki aktualizacji bieżących wartości parametrów (niemal w czasie rzeczywistym), Operator sam uczy się w jaki sposób obsługiwać maszynę, by pracowała najwydajniej.
 • Jakie parametry można ustawić w OGM?
  • Planowany czas trwania każdego cyklu pracy
  • Zużycie paliwa na każdy cykl pracy
  • Czas biegu jałowego każdej maszyny
  • Ładowność każdego cyklu pracy
  • Wydajność maszyny w tonach na godzinę pracy

   * Ekran OGM na bieżąco pokazuje także ostrzeżenia dotyczące niebezpiecznych czynności, takich jak nadmierna prędkość czy nagłe hamowanie.
 • W jaki sposób Klient otrzymuje dane?

  Dane z pracy maszyny są pobierane automatycznie, użytkownik ma do nich dostęp za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Dane można filtrować według daty, cyklu pracy, maszyny, operatora.  

Jeśli jesteś zainteresowany narzędziem Operator Guidance Monitor bądź chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat systemu, skontaktuj się z naszym ekspertem:
Andrzej Tokarczyk t:+48 601 889 171; e: andrzej.tokarczyk@komatsupoland.pl

 

Szybki kontakt
Zadzwoń do nas Poproś o ofertę Zamów serwis
Formularz kontaktowy
Napisz do nas
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Formularz kontaktowy
Wynajmij maszynę
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Newsletter
Zapisz się na newsletter Komatsu Poland i otrzymuj najnowsze informacje o naszej ofercie oraz promocjach.
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera.
Formularz kontaktowy
Napisz do nas
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.