Smart Construction

Co to jest Smart Construction?

Trudno w jednym zdaniu i w prosty sposób odpowiedzieć na to pytanie. Warto jednak przyjrzeć się trzem definicjom  przedstawionym poniżej. Każda z nich z różnej perspektywy definiuje to zagadnienie. Słowa kluczowe to: podróż, przyszłość, najlepszy hardware oraz software, kapitał ludzki, najnowsza technologia, optymalizacja oraz zysk.

Smart Construction to podróż całego procesu budowy w przyszłość. 

Smart Construction to optymalizacja całego cyklu budowlanego mająca na celu zwiększenie zysku dla wykonawcy.

Smart Construction to połączenie sprzętu i oprogramowania najwyższej technologii oraz potencjału ludzkiego. 

 

Zazwyczaj dostawca sprzętu budowlanego jest w stanie pomóc klientowi tylko na jednym etapie z całego cyklu budowlanego – czyli na etapie fizycznej budowy, tam gdzie pracują maszyny budowlane. Natomiast Smart Construction daje klientowi rozwiązania oraz narzędzia wspierające go na każdym z etapów procesu budowlanego, od początku do końca. Smart Construction towarzyszy wykonawcy kontraktu cały czas. Umożliwia Mu: właściwą wycenę kontraktu, dogłębną analizę postępu prac, efektywne zarządzanie zespołem ludzi i flotą sprzętu oraz stworzenie raportu powykonawczego.

 

 

Smart Construction to grupa rozwiązań oraz narzędzi. Tym co je łączy są DANE. Można powiedzieć, że Smart Construction to podróż z danymi. Najpierw je zbieramy, potem wyświetlamy i analizujemy celem optymalizacji, dane te następnie przesyłamy, a na koniec na ich podstawie tworzymy podsumowania.

Smart Construction składa się z: 

 

Smart Construction Edge to narzędzie pozwalające na szybkie oraz dokładne zebranie danych o terenie istniejącym za pomocą drona oraz przetworzenie tych danych w łatwy i bezpośredni sposób do modelu 3D.

 

Smart Construction Remote to narzędzie służące do wgrywania plików online z poziomu biura do maszyny i odwrotnie – z maszyny do biura. Transfer plików może odbywać się w sposób zbiorczy. Pliki mogą być także wysyłane z poziomu biura, kiedy maszyna jest w trybie offline (maszyna jest wyłączona). Wówczas takie pliki utrzymują się w chmurze, a po uruchomieniu maszyny trafiają one do jej pamięci. Smart Construction Remote oprócz transferu projektów, pozwala także na zdalne wsparcie operatora maszyny przez kierownika budowy. Kierownik, aby pomóc operatorowi nie musi być już fizycznie przy maszynie. Narzędzie to umożliwia także łatwą lokalizację maszyny. 

 • Przesyłanie plików

  Przesyłanie plików – z biura do maszyny - możesz wysłać najnowszą wersję plików projektowych z biura do swoich maszyn inteligentnych. 
  Przesyłanie plików – z maszyny do biuramożesz pobrać pliki, które zostały wcześniej wgrane do monitora maszyny inteligentnej.
  Zbiorcze przesyłanie plików - możesz wysyłać pliki do wielu maszyn inteligentnych poprzez jedno kliknięcie.
  Przesył plików Offline oraz podgląd historii transferu - możesz przesłać nowe projekty w dowolnym momencie, nawet jeśli docelowa maszyna inteligentna jest wyłączona. Plik pozostanie w chmurze i pojawi się na monitorze maszyny, gdy ta tylko połączy się z internetem. Możesz też sprawdzić jakie pliki oraz kiedy został przesyłane.

 • Zdalny widok i kontrola

  Zdalny widok - możesz mieć podgląd w czasie rzeczywistym na monitor swojej maszyny inteligentnej bez ryzyka przeszkadzania operatorowi lub przypadkowych zmian.
  Zdalna kontrola - możesz przejąć kontrolę w czasie rzeczywistym nad monitorem swojej maszyny inteligentnej. Pomagaj operatorom, gdy mają problemy lub przeszkol ich bez konieczności dojazdu do maszyny.nika.

 • Lokalizacja maszyny

  Możesz bez trudu zlokalizować swoją maszynę inteligentną na mapie. Pozycja jest uzyskiwana z systemu Komtrax.

Jeśli jesteś zainteresowany narzędziem Smart Construction Remote bądź chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat całego rozwiązania Smart Construction skontaktuj się z Menedżerem Produktu ds. Maszyn Inteligentnych – Maciejem Gremblewskim (+48 697 890 200; maciej.gremblewski@komatsupoland.pl)

Szybki kontakt
Zadzwoń do nas Poproś o ofertę Zamów serwis
Formularz kontaktowy
Napisz do nas
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Formularz kontaktowy
Wynajmij maszynę
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Newsletter
Zapisz się na newsletter Komatsu Poland i otrzymuj najnowsze informacje o naszej ofercie oraz promocjach.
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera.
Formularz kontaktowy
Napisz do nas
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.