CSR

Społeczna odpowiedzialność biznesu jest dla Komatsu Poland niezwykle ważna. Wierzymy, że odpowiedzialny biznes to oprócz etycznego postępowania i dbałości o środowisko, to także troska i pomoc tym, którzy tej pomocy potrzebują najbardziej.

Nasze działania:

 • Mamy to! Bijemy rekordy naszych aukcji dla WOŚP!

  Kolejny raz Komatsu Poland przyłączyło się do akcji charytatywnej Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem zaoferowaliśmy szereg atrakcyjnych aukcji:

  • Dwie wyprawy za koło podbiegunowe i możliwość zobaczenia największych w Europie maszyn Komatsu w akcji!
  • Modeliki maszyn Komatsu
  • Pluszaki w kształcie maszyn Komatsu
  • Unikatowe t-shirty z serduszkiem WOŚP

  Łącznie 31 aukcji na 31 Finał WOŚP! Uzbieraliśmy dla fundacji 48 457,78 zł. Dziękujemy za Wasze dobre serca! Do usłyszenia na WOŚP2024.

   

 • Boże Narodzenie to czas dzielenia się..

  Święta Bożego Narodzenia to czas niesienia pomocy. W Komatsu wiemy, że prawdziwy Duch Świąt polega na dzieleniu się dobrem z drugim człowiekiem. Dlatego w tym roku każdy z oddziałów Komatsu Poland podjął decyzję o wsparciu lokalnej fundacji, która pomaga tym, którzy pomocy potrzebują najbardziej. Dziękujemy naszym Klientom i Partnerom Biznesowym za to, że dzięki Wam możemy nieść dobro i wspierać potrzebujących.

  Zachęcamy do wsparcia podopiecznych fundacji:

  1. Domowego Hospicjum dla dzieci "Promyczek"  https://www.hospicjumpromyczek.pl/ 
  2. Fundacji Aktywnej Rehabilitacji https://www.far.org.pl/ 
  3. Hospicjum Cordis https://hospicjumcordis.pl/ 

 • Licytacja dla Mai

  Maja ma skończone 2 lata i musi po raz drugi walczyć o swoje życie. Tym razem przeciwnik, z którym przyszło jej się zmierzyć jest o wiele gorszy, gdyż podstępnie wyniszcza jej cały organizm. To nowotwór złośliwy-neuroblastoma. Niebawem malutka Maja przejdzie w Barcelonie poważną operację - w tym celu konieczne jest zgromadzenie środków na leczenie. Komatsu Poland przylącza się do zbiórki przekazując upominki reklamowe, które będą licytowane na aukcji pod patronem Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba". Zachęcamy do dołączenia się w zbiórkę (kliknij w poniższy link): 

  NEUROBLASTOMA – NIE POZWÓLMY ODLECIEĆ NASZEJ PSZCZÓŁCE MAI!!! - Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym ”Kawałek Nieba” (kawalek-nieba.pl)

 • Pomagamy Ukrainie - Wolontariat Komatsu Poland

  Wojna w Ukrainie poruszyła każdego z Nas. Wielu już działa i niesie pomoc jako wolontariusze, przyjmuje rodziny z Ukrainy pod swój dach, przekazuje dary czy pieniądze na zbiórki.
  W tym trudnym czasie również nasza firma postanowiła pójść z pomocą i stworzyć specjalne koło wolontariatu, który skupia się na działaniach pomocy uchodźcom z Ukrainy.
  Działamy w 2 obszarach:

  1. Pomagamy pracownikom i ich rodzinom z Summitec Ukraina w kwestii bezpiecznego przyjazdu do Polski, zakwaterowania, zaopatrzenia w rzeczy pierwszej potrzeby oraz zapewnienia wsparcia prawego podczas pobytu w Polsce.
  2. Wspieramy wszelkie inicjatywy, jakich pdejmują się nasi Pracownicy w zakresie przyjmowania uchodźców z Ukrainy pod swój dach czy zbiórek najpotrzebiejszych dla nich rzeczy.

 • Pomagamy Ukrainie z Polską Akcją Humanitarną

  W obliczu potwornej tragedii - wojny na Ukrainie, Zarząd Komatsu Poland zdecydował o przekazaniu 100 000 pln na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej.

  Działania PAH skupiają się na dostarczaniu pomocy do Ukrainy, jak również obejmują wsparciem uchodźczynie i uchodźców przyjeżdżających do Polski. 

  Chcesz wesprzec działania humanitarne na Ukrainie? Wszystkie informacje na stronie: https://www.pah.org.pl/ 

 • Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała już po raz 30ty, tym razem pod hasłem:  „Przejrzyj na oczy. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”.

  Dołączyliśmy do licytacji i przekazaliśmy na ten szczytny cel zestawy operatora oraz komplet gadżetów Komatsu. Dziekujemy wszystkim, którzy zaangażowali się i licytowali nasze upominki  - podwoiliście ich wartość, a my wszystkie pieniądze z naszych aukcji z przyjemnością przekazaliśmy WOŚP!

 • Kartka świąteczna dla dziecięcego hospicjum w Lublinie

  W tym roku nasza kartka świąteczna dla klientów i pracowników wspiera Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Hospicjum zostało powołane w 1997 roku, aby objąć opieką dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami. Fundacja obejmuje pełną opieką dzieci w hospicjum stacjonarnym lub w ramach hospicjum domowego, zawsze dbając o wysoki standard opieki medycznej, psychologicznej, pedagogicznej, socjalnej oraz duchowej

  Nasza darowizna wsparła hospicjum w ich działaniach, by dawać oparcie chorym dzieciom i ich rodzinom w trudnym czasie choroby.

 • #Gaszynchallenge - pompujemy dla Tosi!

  Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia wzieliśmy udział w akcji #Gaszynchallange, której głównym celem było wsparcie chorych na SMA dzieci w całej Polsce. Komatsu Poland podjęło wyzwanie i wspólnie pompowaliśmy dla chorej Tosi https://www.siepomaga.pl/antosia . Zebraną kwotę przekazaliśmy na leczenie podopiecznej fundacji, a nasze wysiłki udało nam się zarejstrować okiem kamer :) 

  Kliknij w poniższy link:
  https://www.facebook.com/komatsupoland/videos/138221868073492

   

   

 • Gra dla Szlachetnej Paczki

  Jednym z przykładów naszego podejścia była gra symulacyjna Tree of Life, którą zorganizowaliśmy dla naszych pracowników podczas dorocznej konferencji Komatsu Poland. Nagrodą główną było uroczyste przekazanie zebranej kwoty pieniężnej na wybrany cel charytatywny. Nasi pracownicy zdecydowali się wesprzeć akcję ‘Szlachetna Paczka’ – jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce, wspomagających rodziny w potrzebie poprzez dedykowaną pomoc.  

Masz pytania? Skontaktuj się z nami: info@komatsupoland.pl 

Szybki kontakt
Zadzwoń do nas Poproś o ofertę Zamów serwis
Formularz kontaktowy
Napisz do nas
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Formularz kontaktowy
Wynajmij maszynę
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Newsletter
Zapisz się na newsletter Komatsu Poland i otrzymuj najnowsze informacje o naszej ofercie oraz promocjach.
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera.
Formularz kontaktowy
Napisz do nas
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.