CSR

Społeczna odpowiedzialność biznesu jest dla Komatsu Poland niezwykle ważna. Wierzymy, że odpowiedzialny biznes to oprócz etycznego postępowania i dbałości o środowisko, to także troska i pomoc tym, którzy tej pomocy potrzebują najbardziej.

Nasze działania:

 • 2024 / Wspieramy Młody Talent w drodze do F1

  Adam Bryła,12-letni Reprezentant Kadry Narodowej w sporcie kartingowym, chłopak, który z każdym treningiem, z każdymi zawodami, zawzięcie walczy o swoje marzenia! Mamy ogromną przyjemność wspierać go w tej walce i drodze na sam szczyt! 
  Ale to nie wszystko! We współpracy ze start-upem Movello, proponujemy i Wam wyzwanie, które będzie realnym wsparciem dla Adasia i jego drodze do F1. Wystarczą Wasze kroki, wystarczy to, że zadbacie o swoje zdrowie... i pójdziecie na spacer.
  Według Światowej Organizacji Zdrowia, kluczowe jest osiągnięcie przynajmniej 6000 kroków dziennie, aby zmniejszyć ryzyko cukrzycy, chorób serca i układu oddechowego nawet o 40%.
  My za każde Wasze 6000 kroków - przekażemy dodatkową złotówkę na konto Adasia! Tak, to Wasza aktywność ma moc pomagania - zatem do dzieła, bo nasza akcja wciąż trwa!

 • 2024 / Transformacja biura Fundacji Aktywnej Rehabilitacji w Poznaniu

  W piątek 21 marca po raz pierwszy ruszyliśmy z wolontariatem pracowniczym. Ekipa naszych pracowników z Oddziału Poznań w 12 godzin dokonała cudu transformacji biura Fundacji Aktywnej Rehabilitacji w Poznaniu. Malowanie, sprzątanie... mimo fizycznego zmęczenia radość z pracy i efektów była ogromna. Cieszymy się, że mogliśmy wspomóc ekipę Arkadiusza i jego pracowników, by stworzyć im przyjemniejsze warunki pracy.

 • 2024 / Kolejny rok nas nie zawiedliście! Gramy dla WOŚP

  Kolejny rok gramy razem z  Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Na naszych aukcjach zebraliśmy aż 26 291 zł. Wylicytowane przedmioty czyli bluzy oraz modeliki maszyn były jak zwykle przedmiotem zaciętej rywalizacji. Również i w tym roku przewidzieliśmy dla licytujących prawdziwe perełki: 2 wyprawy do Laponii, gdzie oprócz wizyty w wiosce Świętego Mikołaja, jazdy skuterami i polowaniem na zorzę polarną, była możliwośc sterowania zdalną, gigantyczną ładowarką kołową Komatsu WA500. New Technology Adventure - to hasło przewodnie zapopornowanej wyprawy, zatem jak sama nazwa wskazuje była to wyprawa na najwyższym poziomie!

 • 2023 / Wspieramy Dom Dziecka Sośnickie Słoneczka

  Boże Narodzenie to czas spotkań, serdeczności, ale także dzielenia się tym, co mamy najlepsze. Mieliśmy ogromną przyjemność spełnić marzenia, te większe i mniejsze, podopiecznych Domu Dziecka Sośnickie Słoneczka. Zakupiliśmy i przekazaliśmy na ręce opiekunów niezbędne na co dzień artykuły chemiczne, spożywcze, papiernicze, a także wskazane przez podopiecznych prezenty świąteczne. "Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego, aby się wznieść, musimy trzymać się razem" - tym mottem wybrzmiewają podziękowania - a my je podtrzymujemy! Dzielmy się tym, co mamy najlepsze!

 • 2023 / Mikołajki w Kajetanach

  Jak Mikołajki - to tylko w Komatsu!! 
  To już tradycja, że w to wyjątkowe święto odwiedzają nas wyjątkowi Goście - tym razem byli to uczniowie I klasy szkoły podstawowej w Ruścu.
  Była rozmowa z Prezesem, szkolenie BHP ze świetlnymi eksperymentami, zwiedzanie magazynu części, przypatrywanie się pracy mechaników, dekorowanie pierników, prezenty i to, co wszystkie dzieci uwielbiają - maszyny Komatsu w akcji.

 • 2023 / Edukujemy młode pokolenie

  Lekcje w terenie? Brzmi ciekawie, zwłaszcza, gdy odwiedza się nasz oddział w Mysłowicach. Uczniowie drugiej klasy Technikum Mechanicznego nr 3 z Krakowa słuchali, zadawali pytania, a wszystko kręciło się wokół jednego - maszyn Komatsu. Nasi eksperci: Adam Stępień, Grzegorz Sierpiński i Przemysław Latkowski byli w swoim żywiole - chętnie podzielili się z młodymi pasjonatami swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie specyfikacji, zastosowań i serwisu maszyn Komatsu.

 • 2023 / Mamy to! Bijemy rekordy naszych aukcji dla WOŚP!

  Kolejny raz Komatsu Poland przyłączyło się do akcji charytatywnej Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem zaoferowaliśmy szereg atrakcyjnych aukcji:

  • Dwie wyprawy za koło podbiegunowe i możliwość zobaczenia największych w Europie maszyn Komatsu w akcji!
  • Modeliki maszyn Komatsu
  • Pluszaki w kształcie maszyn Komatsu
  • Unikatowe t-shirty z serduszkiem WOŚP

  Łącznie 31 aukcji na 31 Finał WOŚP! Uzbieraliśmy dla fundacji 48 457,78 zł. Dziękujemy za Wasze dobre serca! Do usłyszenia na WOŚP2024.

   

 • 2022 / Boże Narodzenie to czas dzielenia się..

  Święta Bożego Narodzenia to czas niesienia pomocy. W Komatsu wiemy, że prawdziwy Duch Świąt polega na dzieleniu się dobrem z drugim człowiekiem. Dlatego w tym roku każdy z oddziałów Komatsu Poland podjął decyzję o wsparciu lokalnej fundacji, która pomaga tym, którzy pomocy potrzebują najbardziej. Dziękujemy naszym Klientom i Partnerom Biznesowym za to, że dzięki Wam możemy nieść dobro i wspierać potrzebujących.

  Zachęcamy do wsparcia podopiecznych fundacji:

  1. Domowego Hospicjum dla dzieci "Promyczek"  https://www.hospicjumpromyczek.pl/ 
  2. Fundacji Aktywnej Rehabilitacji https://www.far.org.pl/ 
  3. Hospicjum Cordis https://hospicjumcordis.pl/ 

 • 2022 / Mikołajki dla dzieci

  6 grudnia, dzień na który czekają wszystkie dzieci... a może i nie tylko dzieci ;) My z kolei czekaliśmy od rana na specjalnych Gości. Naszą siedzibę w Kajetanach odwiedziła bowiem grupa uczniów japońskiej szkoły z Warszawy. Było bardzo intensywnie, bo oprócz poznawania naszej pracy i działalności, dzieci miały za zadanie dekorować ozdoby choinkowe, a następnie razem z nami stroić drzewko! Nic nie równało się jednak z pokazem sprzętu - maszyny Komatsu jak zwykle górą!

 • 2022 / Licytacja dla Mai

  Maja ma skończone 2 lata i musi po raz drugi walczyć o swoje życie. Tym razem przeciwnik, z którym przyszło jej się zmierzyć jest o wiele gorszy, gdyż podstępnie wyniszcza jej cały organizm. To nowotwór złośliwy-neuroblastoma. Niebawem malutka Maja przejdzie w Barcelonie poważną operację - w tym celu konieczne jest zgromadzenie środków na leczenie. Komatsu Poland przylącza się do zbiórki przekazując upominki reklamowe, które będą licytowane na aukcji pod patronem Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba". Zachęcamy do dołączenia się w zbiórkę (kliknij w poniższy link): 

  NEUROBLASTOMA – NIE POZWÓLMY ODLECIEĆ NASZEJ PSZCZÓŁCE MAI!!! - Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym ”Kawałek Nieba” (kawalek-nieba.pl)

 • 2022 / Pomagamy Ukrainie - Wolontariat Komatsu Poland

  Wojna w Ukrainie poruszyła każdego z Nas. Wielu już działa i niesie pomoc jako wolontariusze, przyjmuje rodziny z Ukrainy pod swój dach, przekazuje dary czy pieniądze na zbiórki.
  W tym trudnym czasie również nasza firma postanowiła pójść z pomocą i stworzyć specjalne koło wolontariatu, który skupia się na działaniach pomocy uchodźcom z Ukrainy.
  Działamy w 2 obszarach:

  1. Pomagamy pracownikom i ich rodzinom z Summitec Ukraina w kwestii bezpiecznego przyjazdu do Polski, zakwaterowania, zaopatrzenia w rzeczy pierwszej potrzeby oraz zapewnienia wsparcia prawego podczas pobytu w Polsce.
  2. Wspieramy wszelkie inicjatywy, jakich pdejmują się nasi Pracownicy w zakresie przyjmowania uchodźców z Ukrainy pod swój dach czy zbiórek najpotrzebiejszych dla nich rzeczy.

 • 2022 / Pomagamy Ukrainie z Polską Akcją Humanitarną

  W obliczu potwornej tragedii - wojny na Ukrainie, Zarząd Komatsu Poland zdecydował o przekazaniu 100 000 pln na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej.

  Działania PAH skupiają się na dostarczaniu pomocy do Ukrainy, jak również obejmują wsparciem uchodźczynie i uchodźców przyjeżdżających do Polski. 

  Chcesz wesprzec działania humanitarne na Ukrainie? Wszystkie informacje na stronie: https://www.pah.org.pl/ 

 • 2022 / Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała już po raz 30ty, tym razem pod hasłem:  „Przejrzyj na oczy. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”.

  Dołączyliśmy do licytacji i przekazaliśmy na ten szczytny cel zestawy operatora oraz komplet gadżetów Komatsu. Dziekujemy wszystkim, którzy zaangażowali się i licytowali nasze upominki  - podwoiliście ich wartość, a my wszystkie pieniądze z naszych aukcji z przyjemnością przekazaliśmy WOŚP!

 • 2021 / Kartka świąteczna dla dziecięcego hospicjum w Lublinie

  W tym roku nasza kartka świąteczna dla klientów i pracowników wspiera Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Hospicjum zostało powołane w 1997 roku, aby objąć opieką dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami. Fundacja obejmuje pełną opieką dzieci w hospicjum stacjonarnym lub w ramach hospicjum domowego, zawsze dbając o wysoki standard opieki medycznej, psychologicznej, pedagogicznej, socjalnej oraz duchowej

  Nasza darowizna wsparła hospicjum w ich działaniach, by dawać oparcie chorym dzieciom i ich rodzinom w trudnym czasie choroby.

 • 2021 / #Gaszynchallenge - pompujemy dla Tosi!

  Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia wzieliśmy udział w akcji #Gaszynchallange, której głównym celem było wsparcie chorych na SMA dzieci w całej Polsce. Komatsu Poland podjęło wyzwanie i wspólnie pompowaliśmy dla chorej Tosi https://www.siepomaga.pl/antosia . Zebraną kwotę przekazaliśmy na leczenie podopiecznej fundacji, a nasze wysiłki udało nam się zarejstrować okiem kamer :) 

  Kliknij w poniższy link:
  https://www.facebook.com/komatsupoland/videos/138221868073492

   

   

 • 2020 / Gra dla Szlachetnej Paczki

  Jednym z przykładów naszego podejścia była gra symulacyjna Tree of Life, którą zorganizowaliśmy dla naszych pracowników podczas dorocznej konferencji Komatsu Poland. Nagrodą główną było uroczyste przekazanie zebranej kwoty pieniężnej na wybrany cel charytatywny. Nasi pracownicy zdecydowali się wesprzeć akcję ‘Szlachetna Paczka’ – jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce, wspomagających rodziny w potrzebie poprzez dedykowaną pomoc.  

Masz pytania? Skontaktuj się z nami: info@komatsupoland.pl 

Szybki kontakt
Zadzwoń do nas Poproś o ofertę Zamów serwis
Formularz kontaktowy
Napisz do nas
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Formularz kontaktowy
Wynajmij maszynę
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Newsletter
Zapisz się na newsletter Komatsu Poland i otrzymuj najnowsze informacje o naszej ofercie oraz promocjach.
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera.
Formularz kontaktowy
Napisz do nas
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.