Polityka prywatności i cookies

 1. Kim jesteśmy i jakie są nasze dane kontaktowe?

  Ta polityka reguluje przetwarzanie danych osobowych przez Komatsu Poland Sp z o.o. (dalej "Komatsu") z numerem NIP 5222793535 i z siedzibą przy ul. Aleii Katowickiej 113C, 05-830 Kajetany, jako administratora Twoich danych osobowych.

 2. Jakie są cele i podstawy prawne przetwarzania danych osobowych przez Komatsu

  Dane, które Komatsu zbiera lub może poprosić, są niezbędne do celów opisanych w niniejszych zasadach, a ich nieprzekazanie może spowodować, że Komatsu nie będzie w stanie skontaktować się z Tobą lub zarządzać Twoimi wnioskami.

  Komatsu zastrzega sobie prawo do odrzucania lub nieprzetwarzania zgłoszeń, które nie zawierają wszystkich żądanych danych.

  Dostarczając Komatsu swoje dane, gwarantujesz ich prawdziwość i akceptujesz, że Komatsu może okresowo żądać przeglądu i aktualizacji Twoich danych osobowych.

  1. Jeśli jesteś klientem lub potencjalnym klientem Komatsu.

   Komatsu poprosi i będzie przetwarzać tylko te Twoje dane, które są niezbędne w celu nawiązania i utrzymania relacji handlowej i/lub umownej.

   Ponadto cele i podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych przez Komatsu są następujące:

   • Wykonanie umowy między Tobą i Komatsu oraz podjęcie działań przedumownych

    • Zarządzanie relacją umowy z Tobą i zapewnienie dostarczenia przez Komatsu określonych towarów i usług, jak również dbanie o jakość usług, fakturowanie, zbieranie i wycofywanie tychże.
    • Zarządzanie relacjami handlowymi z potencjalnymi klientami, odpowiadając na prośby o informację o produktach i usługach oferowanych przez Komatsu.
    • Zarządzanie i przetwarzanie roszczeń prawnych, pozasądowych czy roszczeniami z tytułu ubezpieczeń otrzymanych przez Komatsu w związku ze współpracą z Państwem.
   • Uzasadnione interesy Komatsu:

    • Prowadzanie komunikacji handlowej związanej z produktami i usługami podobnym do tych, które są przedmiotem umowy z klientem. W tym przypadku uzasadnionym interesem Komatsu będzie dostarczenie bezpośrednich działań marketingowych skierowanych do tych klientów, zgodnie z motywem 47 Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych.
    • Przeprowadzanie badań i analiz rynkowych w celu poznania jakości naszych produktów lub usług oraz preferencji naszych klientów. Uzasadnionym interesem Komatsu jest poprawienie oferty handlowej i jakości obsługi klientów.
    • Zarządzanie, administrowanie i monitorowanie witryną internetową, aplikacjami oraz platformą Komatsu, w celu polepszenia działania witryny.
  2. Jeśli jesteś dostawcą lub potencjalnym dostawcę dla Komatsu

   Jeśli jesteś lub reprezentujesz dostawcę lub potencjalnego dostawcę Komatsu i decydujesz się skontaktować z Komatsu, dane, które zostaną przetworzone, będą niezbędne do nawiązania i utrzymania stosunku umownego z Tobą, jeśli jesteś indywidualnym przedsiębiorcą lub z firmą, którą reprezentujesz.

   Ponadto cele i podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych przez Komatsu są następujące:

   Wykonanie umowy między Tobą i Komatsu oraz podjęcie działań przedumownych

   • Zarządzanie relacjami handlowymi z potencjalnymi dostawcami, udzielanie niezbędnych informacji
   • Formalizowanie współpracy, które oznacza proces przygotowania umowy oraz podpisanie umowy.
   • Zarządzanie relacją umowy z dostawcą Komatsu, które oznacza monitorowanie współpracy oraz płatności.
  3. Jeśli jesteś kandydatem do pracy w Komatsu

   Możesz skontaktować się z Komatsu, jeśli chcesz przesłać swoje CV, aby wziąć udział w procesach rekrutacji, które mogą zostać przeprowadzone w celu włączenia nowego personelu do firmy. W tym celu Komatsu poprosi, a zatem także przetworzy, dane niezbędne do zarządzania Twoim ewentualnym udziałem w procesach rekrutacji, a także poinformuje Cię o możliwych procesach rekrutacji, w których możesz wziąć udział w przyszłości.

   Ponadto cele i podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych przez Komatsu są następujące:

   Wykonanie umowy między Tobą i Komatsu oraz podjęcie działań przedumownych

   • Zarządzanie procesem rekrutacji w Komatsu, które obejmuje analizę CV i przeprowadzanie rozmów rekrutacyjnych
   • Formalizowanie współpracy, które oznacza proces przygotowania umowy oraz podpisanie umowy o pracę.
  4. Przetwarzanie danych powiązane z monitoringiem strony internetowej.

   Aby usprawnić nasze usługi i dostarczyć Tobie lepiej dopasowane treści oraz by analizować jak użytkownicy korzystają z witryny internetowej możemy korzystać z technologii takich jak pliki cookies czy oprogramowania śledzącego. Należy pamiętać, że w większości przypadków nie będziemy w stanie zidentyfikować użytkownika na podstawie informacji, które zbieramy dzięki tej technologii.

 3. Kim są strony trzecie, którym mogą być udostępniane Twoje dane osobowe.

  Dane osobowe, które dostarczasz Komatsu mogą być przekazywane do następujących kategorii odbiorców:

  • Osoby trzecie, do których Komatsu jest zobowiązane przekazywać informacje, takie jak: władze publiczne w celu spełnienia wymagań wspomnianych władz lub obowiązujących przepisów, zależnie od rozpatrywanego przypadku.

  Ponadto informujemy, że Komatsu może współpracować z firmami spoza Unii Europejskiej. W takich przypadkach Komatsu wymaga, aby firmy te przestrzegały środków mających na celu ochronę danych osobowych ustalonych w wiążącej umowie, z wyjątkiem przypadków, gdy Komisja Europejska stwierdziła, że kraj, w którym znajdują się wspomniane firmy, zapewnia odpowiedni poziom ochrony danych osobistych.

  Jeśli chcesz uzyskać kopię listy środków ostrożności oczekiwanych przez Komatsu od osób trzecich, to skontaktuj się z nami w podany niżej sposób.

 4. Jak Komatsu chroni Twoje dane?

  Komatsu stosuje odpowiednie polityki oraz wprowadziło odpowiednie środki techniczne i organizacyjne w celu zabezpieczenia i ochrony danych osobowych przed nielegalnym lub nieautoryzowanym dostępem, utratą lub przypadkowym zniszczeniem, uszkodzeniem, użyciem i nielegalnym lub nieuprawnionym ujawnieniem.

  W Komatsu podejmujemy również wszelkie rozsądne środki ostrożności, aby zapewnić, że nasz zespół oraz pracownicy, którzy mają dostęp do Twoich danych osobowych, zostali odpowiednio przeszkoleni.

  Ponadto należy pamiętać, że jakakolwiek transmisja danych przez Internet nie jest całkowicie bezpieczna i jako taka jest przeprowadzana na własne ryzyko. Chociaż zrobimy co w naszej mocy, aby chronić Twoje dane osobowe, to Komatsu nie może zagwarantować bezpieczeństwa danych osobowych przesyłanych za pośrednictwem tej strony internetowej.

 5. Na jak długo Komatsu zachowa Twoje dane osobowe?

  Okres przechowywania Twoich danych osobowych zostanie ustalony zgodnie z czasem trwania Twojej relacji umownej z Komatsu i terminami określonymi przez prawo. W tym sensie kryteria, które Komatsu wykorzystuje do określenia warunków przechowywania danych osobowych, zostały określone zgodnie z wymogami określonymi w obowiązujących przepisach, regulacjach i wytycznych, a także wymaganiami operacyjnymi Komatsu związanymi z prawidłowym zarządzaniem relacją z klientem. Za każdym razem, gdy wyrażasz zgodę, Twoje dane będą przechowywane do momentu, w którym odwołasz wspomnianą zgodę.

 6. W jaki sposób możesz egzekwować swoje prawa w zakresie ochrony danych osobowych?

  Masz prawo do dostępu, korygowania, usuwania, zastrzeżenia, ograniczenia i przenoszenia swoich danych, a także możesz wycofać w dowolnym momencie zgodę, którą wcześniej przekazałeś, poprzez kontakt z Komatsu Poland Sp z o.o., z siedzibą przy ul. Aleii Katowickiej 113C, 05-830 Kajetany lub wysyłając e-mail na adres info@komatsupoland.pl.

  Ponadto, w razie potrzeby, możesz złożyć wniosek do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, szczególnie jeśli uważasz, że Twoje prawa nie zostały odpowiednio zabezpieczone.

 7. W jaki sposób możesz się z nami skontaktować?

  Jeśli masz pytania lub uwagi dotyczące ochrony danych osobowych, możesz skontaktować się z nami pod adresem info@komatsupoland.pl

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021

Szybki kontakt
Zadzwoń do nas Poproś o ofertę Zamów serwis
Formularz kontaktowy
Napisz do nas
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Formularz kontaktowy
Napisz do nas
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Formularz kontaktowy
Wynajmij maszynę
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.
Newsletter
Zapisz się na newsletter Komatsu Poland i otrzymuj najnowsze informacje o naszej ofercie oraz promocjach.
RODO i Obowiązek informacyjny Więcej
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera.